Hea õppur ja õpetaja

Eesti keele õppevara eesmärk on käsitleda III kooliastme eesti keele teemasid digiõppe võtmes. Loodud ülesanded järgivad tekstikeskset põhimõtet, lähtudes kolmest printsiibist: heakeelsus, teksti vastuvõtt, tekstiloome. Heakeelsus tähendab õigekirja, vormimoodustust, sobivat sõnavara ja head lausestust. Teksti vastuvõtt tähendab teksti sisulist lugemist, mõistmist ja taasesitamist. Tekstiloome õpetab vajalike tekstide kirjutamist.
Kasutatud tarbe-, meedia- ja teabetekstid on kohandatud õppeülesanneteks ja on seotud õppekava läbivate teemadega. Ülesannete autorid loodavad, et tekstid toonekurgedest, Tallinna vanalinnast, prügihundist jne pakuvad keeleteadmiste arendamise kõrval võimalust laiendada ka silmaringi.
Õppevara sisaldab nii harjutusi õpilasele kui ka näpunäiteid õpetajale.

Tegemist on pidevalt täieneva õppevaraga.

Eesti keele õppematerjal on valminud Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse digitaalse õppevara pilootprojekti raames.

Õppematerjali autorid on Piret Joalaid (Pelgulinna Gümnaasium), Piret Järvela (Tallinna Reaalkool), Tiia Niggulis (Tallinna Reaalkool), Erika Rummel (Viljandi Gümnaasium), Kadri Sõrmus (Tartu Ülikool), Helja Kirber (Tuglase Selts), Anu Petermann (Audentese Erakool). Veebilehe autor on Maarja Kask (Põltsamaa Ühisgümnaasium).

Õppematerjal on litsentseeritud Creative Commonsi Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Jagamine samadel tingimustel 4.0 Rahvusvaheline litsentsiga.

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.